Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

NEWS

ZAPISY NA OBÓZ PIŁKARSKI NAD BAŁTYKIEM - WAKACJE Z CHOJNOWIANKĄ

Zapraszamy na piłkarski obóz letni organizowany przez Klub Sportowy Chojnowianka! Jedziemy do nadbałtyckich Rowów gdzie na ponad 2 hektarowym ośrodku będziemy bawić się i trenować!
Doświadczona kadra trenerów i wychowawców zadba o najpiękniejsze wspomnienia uczestników... W programie zajęcia w małych grupach kształcących indywidualne umiejętności w piłkarskiej technice fundamentalnej, wycieczki oraz zajęcia integracyjne.
Bazą obozu będzie Ośrodek Heweliusz z najszerszą strzeżona plażą w regionie, pyszną urozmaiconą kuchnią w formie bufetów szwedzkich i obiektami sportowymi do naszej dyspozycji!
Zapewniamy transport komfortowym autokarem sprawdzonego przewoźnika oraz opiekę medyczną na terenie ośrodka.
Ilość miejsc ograniczona - 40
Wiek uczestników od 9 lat (młodsze dzieci po uzgodnieniu z trenerami)
Zapisy & informacje tel 505 446 668 oraz dla zawodników KS CHOJNOWIANKI także na klubowej aplikacji oraz u trenerów...
Wyjazd będzie zarejetrowany w Kuratorium Oświaty spełniając rygorystyczne normy wypoczynku dzieci i młodzieży!

ZAPRASZAMY DO WAKACJI Z CHOJNOWIANKĄ

2024-01-23 20:44

NIE TYLKO TRENING ALE I REGENERACJA

Uczestnicy zgrupowania w Borowicach przepracowali intensywnie pełny turnus. Zmęczenie po treningach regenerowaliśmy na basenach w Hotelu Gołębiowski oraz Termach Cieplickich.
To był świetny czas, który z pewnością zostanie zapamiętamy na bardzo długo.

2024-01-21 09:25

SPARING MŁODZIKÓW

Podczas zgrupowania na obozie piłkarskim w górskich Borowicach został rozegrany mecz kontrolny Młodzików Chojnowianki z drużyną Lechii Piechowice.
Sparing zakończył się po myśli naszych trenerów - Marcina Baszczaka oraz Adama Bajka. Zostały sprawdzone różne ustawienia oraz składy formacji. Analiza meczu z pewnością pomoże w optymalnym przygotowaniu do rozgrywek ligowych. BRAWA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW!
Drużynie Lechii dziękujemy za fajne spotkanie i życzymy powodzenia i sukcesów sportowych.

2024-01-21 09:17

FERIE Z CHOJNOWIANKĄ - OBÓZ PIŁKARSKI ZIMA 2024

Kolejna edycja zimowego obozu piłkarskiego Chojnowianki to wydarzenie które cieszy się dużą popularnością wśród naszych młodych zawodników. Młodziki, Orliki oraz Żaki świetnie się bawili oraz pilnie trenowali pod okiem znakomitej kadry klubowej.

2024-01-21 09:08

Trener Mirosław Zieleń

ŚWIĄTECZNY WYWIAD Z TRENEREM MIROSŁAWEM ZIELENIEM

Pierwszy zespół Chojnowianki rundę jesienną przeszedł jak burza. W 15 meczach, wygraliśmy trzynastokrotnie, tylko raz remisując i przegrywając. O podsumowanie Rundy jesiennej w klasie okręgowej poprosiliśmy trenera Mirosława Zielenia.

⚽️ Proszę podsumować w kilku słowach 2023 rok.

Uważam, że dla wszystkich w klubie rozpoczynając ode mnie, poprzez drużynę oraz zarząd rok 2023 zapisze się na długo w pamięci – awans do Ligi Okręgowej oraz dobra postawa w rundzie jesiennej w tej lidze.

⚽️ Pierwszą rundę rozgrywek Chojnowianka skończyła z 38 pkt.Jest to wynik rewelacyjny jak na beniaminka ligi. Jak ona przebiegała?

Dziękuję. Już przed sezonem wraz z zarządem klubu postawiliśmy sobie jasne cele .Pierwszym było utrzymanie drużyny w mocnej zreformowanej lidze okręgowej ,a drugim wprowadzanie młodych zawodników do seniorskiej piłki. Jak widać, po sytuacji w tabeli jesteśmy na dobrej drodze do realizacji celu głównego ;)
W międzyczasie kilku młodych zawodników regularnie brało udział w treningach pierwszego zespołu,a jeden z nich Adrian Mastalerz rozegrał większość meczów i był czołową postacią naszej drużyny. Jestem zadowolony z postawy i zaangażowania całego zespołu. Mocno przepracowaliśmy okres przygotowawczy ,a to zaowocowało dobrymi wynikami już od pierwszej kolejki.

⚽️ Za nami 15 kolejek rundy jesiennej. Z perspektywy czasu, które spotkanie było najtrudniejsze?

Po chwili zastanowienia, wydaje mi się, że mecz z Koscielcem. To był pierwszy i jak na razie ostatni mecz, kiedy to rywal zwłaszcza w 2 połowie absolutnie przejął inicjatywę i starał się nas zdominować. Zawodnicy z Kościelca na mecz do Chojnowa przyjechali bardzo zdeterminowani, było widać od pierwszych sekund, że chcą pokonać wspołlidera rozgrywek. Nie byliśmy przyzwyczajeni do scenariusza, w którym to przeciwnik dyktuje warunki na boisku. W przerwie meczu podjąłem decyzję o pierwszych zmianach, chciałem dać drużynie impuls, który pobudzi chłopaków do działania i pozwoli skutecznie przeciwstawić się rywalom. Niestety nie było widać wyraźnych efektów, kolejne zmiany również nie przynosiły pożądanych rezultatów. Czułem, że mecz wymyka się spod kontroli, ale mimo wszystko udało się zremisować.To także świadczy o sile naszego zespołu, który w chwili słabości potrafił punktować.

⚽️ A z kolei najlepszy mecz Chojnowianki w rundzie jesiennej to…?

Dobrych meczów było kilka. Natomiast mi w pamięci szczególnie zapadł mecz z Kochlicami. Przygotowaliśmy wariant taktyczny dokładnie pod formację i sposób gry Iskry. Zawodnicy wykonali świetną pracę w trakcie przygotowań do spotkania i w czasie meczu. Zaskoczyliśmy rywal i na ich terenie udało nam się zremisować 2:2 mimo, iż graliśmy bez kilku podstawowych zawodników. Dodatkowo był to naprawdę ciekawy, ofensywny mecz pełny zwrotów akcji. Przeciwnik z najwyższej półki, spadkowicz z 4 ligi.

⚽️ Jak będą przebiegały przygotowania do rundy rewanżowej?

Jeśli chodzi o warunki jakie mamy do dyspozycji ,to naprawdę nie ma na co narzekać. Słowa uznania dla zarządu z prezesem na czele. Dwa razy w tygodniu od połowy stycznia będziemy trenować na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Dodatkowo na weekendy rozegramy mecze towarzyskie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Lubinie, Legnicy i Środzie Śląskiej.Naszymi rywalami będą głównie drużyny z ligi okręgowej.Apis Jędrzychowice, Zorza Ochla, Konfeks Legnica,Stal Chocianów,Odra Lubiąż.

⚽️ Możemy spodziewać się zmian kadrowych w najbliższym czasie?

Na pewno opuści nas Dawid Ziętek, który na własną prośbę chce odejść na półroczne wypożyczenie do Koskowic i chyba na tą chwilę to tyle jeśli chodzi o ubytki.Jeśli chodzi o transfery do klubu, to na chwilę obecną najprawdopodobniej 3 zawodników – jeden z A klasy, jeden z B i zawodnik z Holandii dołączą do drużyny.

⚽️ Cel w sezonie?

Nie skłamię, gdy powiem, że nadal chcemy każdy mecz wygrywać, natomiast przy takiej ilości punktowej, zwłaszcza kibice nabrali apetytów na czwartą ligę. Ja staram się trochę hamować, nie ma co sobie zawracać głowy takimi problemami. Trzeba się skupiać na każdym kolejnym meczu i z niego wyciągnąć jak najwięcej punktów. Na pewno celowo przegrywać nie będziemy.

⚽️ Najgroźniejsi rywale w lidze?

Z pewnością Sparta Grębocice, ale w mojej ocenie najlepszy potencjał ma Iskra Kochlice.

⚽️ Czego by trener sobie i drużynie życzył w nadchodzącym roku 2024?

– Na pewno dużo zdrowia, aby omijały nas kontuzje. Chciałbym też aby zarówno drużyny seniorów jak i Akademia Chojnowianki dostarczała wielu satysfakcji, emocji i wrażeń zawodnikom, kibicom i trenerom, jak i była dobrą wizytówką Chojnowa.

Dziękujemy za rozmowę.

#gramydlachojnowa #chojnowiankachojnów #chojnowianka #MOCnySkład #chojnowianka #pozwycięstwo #chojnów #wywiad #trenenZieleń

2023-12-25 11:48

Klub Sportowy Chojnowianka Chojnów
ul. Małachowskiego 1
Telefon: +48 608 015 347
E-mail: chojnowiankachojnow@gmail.com
FB: facebook.com/kschojnowiankachojnow
ZAPRASZAMY DO WSPARCIA KLUBU

SANTANDER BANK
52 1090 2675 0000 0001 3703 4033

ROZGRYWKI LIGOWE

KLASA OKRĘGOWA GR. Legnica
KLASA A GR. Legnica